Celkem 58 posádek z původně 63 přihlášených prošlo technickými a administrativními přejímky na třináctý ročník Síť21 Mikuláš Rally 2023 ve Slušovicích. Na volném podniku v závěru sezony zapsaném v kalendáři Autoklubu České republiky se představí i posádky ze Slovenska, Polska a spolujezdec z Německa. Pořadatelům z Rallyklubu východní Morava v AČR v čele s Antonínem Tlusťákem se omluvilo 5 soutěžících, z předních jezdců jen Jaroslav Pešl na voze Ford Fiesta Open N.        

K největším hvězdám slušovické show patří Ondřej Bisaha (Hyundai i20 R5), Martin Vlček (Hyundai i20 N Rally2) a Miroslav Jakeš (Ford Fiesta RS WRC). Další vůz specifikace WRC osedlá Karel Trněný (Škoda Fabia WRC). Ve startovním poli se objeví plejáda kvalitních dvoukolek a nechybějí ani historické vozy.

Síť21 Mikuláš Rally 2023 měří při svém třináctém ročníku 91,34 km a obsahuje celkem 6 rychlostních zkoušek v celkové délce 23,91 km. Pojedou se na třech úsecích s názvy Dostihovka okruh, Bernardýnská a Mikulášská. Start soutěže je v sobotu 25. listopadu v 10.30 hodin ze servisní zóny na letišti Slušovice, cíl na stejném místě je v 15.30 hodin, kde zároveň proběhne i předání cen pro nejlepší posádky. Na Moravě panuje zimní počasí, před startem sněžilo a teploty jsou kolem nuly. Aktuálně je trať mokrá.

Startovní pole se rozšířilo na poslední chvíli o jeden vůz kategorie Rally2/R5. Slovenský jezdec Marek Špavelko pojede na voze Ford Fiesta R5 místo fiesty Rally3. V seznamu přihlášených došlo k upřesnění spolujezdkyň, u startovního čísla 9 usedne vedle Marka Vlčka Michaela Plachá a u startovního číslo 57 vedle Františka Andryse se představí Veronika Teplá. U startovního číslo 51 na voze Opel Adam Cup došlo ke změně posádky na složení Marek Pilka, Štěpán Chludil jun.

Posádky, které neabsolvovaly seznamovací jízdy:
Jaroslav Pešl, Radek Juřica (Ford Fiesta Open N, startovní číslo 8)
Daniel Bartúnek (Ford Fiesta Rally4, startovní číslo 22)
Zdeněk Ferko, František Kouřil (Peugeot 208 R2, startovní číslo 50)
Patrik Otruba, Roman Švec (Renault Clio Rally5, startovní číslo 53)
Martin Čagánek, Kristýna Smrčková (Škoda Felicia, startovní číslo 64)

Další infromace najdete  na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a sledujte slušovickou show i na sociálních sítích facebook a instagram.