Pořadatelé volného podniku Síť21 Mikuláš Rally vypsali při letošním 13. ročníku slušovické show speciální ceny pro nejlepší posádky, které předvedou na okruzích kolem dostihovky největší show. Vítězem se stala bratrská posádka ve složení Petr Krajča, Jaroslav Krajča na voze Škoda 110 L z týmu Rally klub Paseky. Valašskou prémii na Bernardýnské rychlostní zkoušce získala smíšená posádka Dominik Slováček, Vanda Jugasová ve voze Opel Adam Cup. Rozdíl mezi průjezdy na tomto úseku byl v jejich podání 0,2 vteřiny!

Agilní pořadatelé z Rallyklubu východní Morava v AČR stále hledají cesty, jak podnik na závěr sezony ještě více zatraktivnit na show pro soutěžní posádky a početné fanoušky. Při průjezdech kolem dostihového závodiště se hodnotilo, kdo pojede nejčastěji velkým smykem, dveřmi napřed, atraktivně na brzdy nebo předvede při výjezdu ze zatáčky táhlý smyk. Největší show předvedla želechovická posádka Petr Krajča, Jaroslav Krajča na voze Škoda 110 L. Vedle dlouhých smyků s historikem ještě spolujezdec „hrozil“ divákům čertovským trojzubcem. Na druhém místě byla vyhodnocena posádka Daniel Očadlík, Martin Pěček (Škoda Favorit 136 L) a na třetí příčce byli vyhlášeni Pavel Ševčík, Luděk Vajdák (Mitsubishi Lancer Evo IX).  Vítěz má zajištěn volný vklad na příští ročník Rallysprintu Kopná, druhý získal slevu 50% a třetí poté 25% slevu ze startovního vkladu na úvodní rallysprintový závod v příští sezoně. Ten se pojede ve Slušovicích první květnový víkend. „Velmi mě potěšil Daniel Očadlík na starším favoritu, neboť předvedl parádní show. Pomohl jsem mu se startem v rámci testování. Ani ve snu mě nenapadlo, že předvede takovou show a porota ho po zásluze odměnila. Nakonec jsme našli pomoc, aby tady startoval. Rally stále přináší krásné okamžiky a příběhy. Musím poděkovat Vlastíku Neumannovi, který rovněž předvedl parádní show a ještě dojel absolutně na šestém místě. I když nakonec zůstal bez ocenění, zaslouží velké poděkování podobně jako Lukáš Křenek na Toyotě Yaris GR v roli předjezdce. Ten předvedl skvělou show, ale nemohl být hodnocen,“ pověděl Antonín Tlusťák, předseda organizačního výboru a ředitel Síť21 Mikuláš Rally.

Dlouholetý chovatel psů a příznivec rally Josef Gerych z Trnavy opět vypsal speciální valašskou prémii.  Rychlostní zkouška z Trnavy do Kašavy s názvem Bernardýnská se jela přímo u chovatelské stanice Svatobernardských psů. Nehodnotil se zde nejrychlejší čas, ale nejmenší rozdíl v dosaženém čase mezi prvním a druhým průjezdem na tomto úseku. Vítězem se stala dvojice Dominik Slováček, Vanda Jugasová na pohárovém vozu Opel Adam, která oba úseky jela v rozpětí 0,2 vteřiny. Jako odměnu obdrželi láhev slivovice a štangli salámu. „Pro pořadatele je radost spolupracovat s bývalými aktivními účastníky rally jako je Pepa Gerych. Je krásné vidět jejich velké nadšení do motorsportu. Díky těmto osobnostem s velkým zápalem pro dobrou věc je pořádání závodů daleko příjemnější,“ řekl Tlusťák.

Další Informace najdete na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a sledujte slušovickou show i na sociálních sítích facebook a instagram.