Každoročně na závěr rallyové sezony v České republice se konají dva volné exhibiční podniky v Praze a ve Slušovicích.  V letošním roce přichází první na řadu již třináctý ročník Síť21 Mikuláš Rally 2023, který proběhne v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty již v sobotu 25. listopadu. Pořadatelé z Rallyklubu východní Morava v AČR hlásí osvědčený formát rallyové show na Zlínsku, skladba tratě v čele s oblíbeným okruhem kolem dostihové dráhy a časový harmonogram zůstávají ve stejné podobě jako v předchozích letech.

V polovině října bude ze strany národní autority Autoklubu ČR schválen základní dokument rally v podobě zvláštních ustanovení a zároveň se mohou soutěžní posádky hlásit k účasti na mikulášské show prostřednictvím informačního systému IS AČR. „Letos pojedeme opět v tradiční podobě a ve stejném formátu jako v předchozích letech. Pravidelně dochází v termínovém kalendáři k rotaci s Pražským rallysprintem, proto máme letos listopadový termín. Diváci se mohou těšit na slušovický okruh kolem dostihovky a klasickou rychlostní zkoušku na Kopné. Uvažovali jsme nad myšlenkou rozšíření závodu na dva dny a většího počtu měřených úseků, ale posádkám se tento jednodenní formát líbí a nechtějí ho měnit. Velmi kvitují, že mohou brzy dopoledne odtrénovat a před polednem už závodí,“ pověděl Antonín Tlusťák, předseda organizačního výboru a ředitel Síť21 Mikuláš Rally.      

Jedna z rozluček letošní automobilové soutěžní sezony se pojede opět pod křídly hlavního partnera společnosti Síť21 s.r.o., která zajišťuje internetové připojení ve Zlínském kraji a okolí. Jedná se o ryze českou, rychle se rozvíjející společnost se sídlem v Otrokovicích, která se zabývá především poskytováním telekomunikačních služeb v rámci celé České republiky. Prostřednictvím optických kabelů umožňuje přenos dat na velké vzdálenosti do dalších měst a obcí. „Vedle hlavního partnera patří mezi významné podporovatele mikulášské rally společnost AUTO UH, která má v  současné době ve svém portfoliu 13 automobilových značek, 25 autosalonů a řadí se mezi největší prodejce na tuzemském trhu. Dále nás významně podporuje firma AAC Pragocel, jedná se o dlouhodobého partnera a velmi si vážíme této spolupráce podobně jako s místní společností Gelur,“ řekl Tlusťák.

Ředitelství soutěže bude umístěno opět v prostorách společnosti M.C.F. cz, s.r.o. – Motoshop ve Slušovicích, servisní zóna najde zázemí na zemědělském letišti Slušovice, kde proběhne během sobotního časného rána i technická přejímka vozidel. Seznamovací jízdy jsou na programu od 7 do 9.30 hodin. Pořadatelé plánují při kontrole přeskupení situované do prostor firmy FYTOS v Nových Dvorech podobně jako v loňském roce připravit pro posádky bonus v podobě občerstvení. Síť21 Mikuláš Rally 2023 měří při svém třináctém ročníku 90 km a obsahuje celkem 5 rychlostních zkoušek v celkové délce 25 km.

Pojedou se na třech úsecích s názvy  Dostihovka okruh, Bernardýnská a Mikulášská. Start soutěže je v sobotu 25. listopadu v 10.30 hodin ze servisní zóny na letišti Slušovice, cíl na stejném místě je v 15.30 hodin, kde zároveň proběhne i předání cen pro nejlepší posádky.

Pořadatelé stále hledají cesty, jak volný exhibiční podnik ještě více zatraktivnit na show pro soutěžní posádky a početné fanoušky. „Přejeme si mít na startu více jezdců jako je Adam Březík, který předváděl v loňském roce pro fanoušky velkou show.  I když většina posádek chce závodit a bojují o každou vteřinu, budeme rádi za každého jezdce, který náš podnik pojme jako mimořádnou show. Proto jsme se rozhodli vypsat na slušovickém okruhu speciální tři ceny pro nejlepší posádky, které předvedou kolem dostihovky největší show. Vítěz bude mít zajištěn volný vklad na příští ročník Kopné, druhý získá slevu 50% a třetí poté 25% slevu ze startovního vkladu na úvodní rallysprintový závod v příští sezoně,“ uvedl Tlusťák. Jedna posádka se dále může těšit na tradiční cenu při Bernardýnské rychlostní zkoušce. Dlouholetý chovatel a příznivec rally Josef Gerych z Trnavy je  známý svým vyhlášeným chovem těchto psů a právě tato erzeta se jede přímo u chovatelské stanice Svatobernardských psů. Pro jednoho z jezdců mikulášské show vypsal Gerych opět speciální valašskou prémii. Zde se nehodnotí nejrychlejší čas, ale nejmenší rozdíl v dosaženém čase mezi prvním a druhým průjezdem na tomto úseku. Vítězem se stává ten, kdo zajede nejvyrovnanější čas, taková zkouška stálosti výkonu a jízda pravidelnosti.

Všechny potřebné dokumenty budou zveřejněny v mobilní aplikaci Sportity, heslo pro vstup do této aplikace je: Mikulas2023. Další zpravodajský servis v rámci Síť21 Mikuláš Rally 2023 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a sledujte slušovickou soutěž i na sociálních sítích facebook a instagram.