Úřadující šampioni Poháru 2+ Adam Březík, Ondřej Krajča na voze Škoda Fabia R5 se dostali od úvodní rychlostní zkoušky do čela 28. ročníku Síť Rallysprint Kopná 2023. Lukovský jezdec má po třetí rychlostní zkoušce náskok 26 vteřin před svými pronásledovateli. Druhé místo zatím patří bratrské dvojici Jaroslav Melichárek, Erik Melichárek ze Slovenska, kteří jedou na voze Ford Fiesta RS WRC. Na třetím místě jede s odstupem 28,8 vteřiny posádka Vojtěch Štajf, František Rajnoha s vozem Škoda Fabia R5. 

Sedmadvacetiletý Březík vyhrál v první sekci všechny tři měřené úseky s názvy Kameňák, Kopná, Zádveřice a vybojoval si před svými soupeři téměř půlminutový náskok. Těsně za medailovými stupni jede Aleš Jirásek (Škoda Fabia R5), který ztrácí na třetí místo sedm vteřin. Elitní pětici uzavírá Martin Vlček na hyundai. V elitní desítce jsou dále seřazeni od šestého místa Petr Trnovec, Michal Horák (oba Škoda Fabia R5), David Tomek (Škoda Fabia Rally2 Evo), Pavel Mika (Škoda Fabia RS Rally2) a Jiří Hanák (Škoda Fabia R5).

O body do slovenského šampionátu boduje celkem 18 posádek. Za vedoucím Melichárkem se seřadili na medailových příčkách čeští jezdci Petr Trnovec a David Tomek. Na dalších místech jsou Vladimír Hanuš (oba Škoda Fabia Rally2 Evo) a Tibor Kovács (Mitsubishi Lancer Evo IX).

V hodnocení Rallysprintové série vede kategorii dvoukolek Peter Surovič na voze Opel Corsa Rally4, s odstupem 8,2 vteřiny je na druhém místě Daniel Polášek (Peugeot 208 Rally4), třetí příčku obsadil Martin Lehký (Ford Fiesta Rally4).

Mezi historiky vyhrál úvodní erzetu Martin Černý na voze BMW M3, ale poté kvůli technické závadě odstoupil. V čele je po třech odjetých rychlostních zkouškách s více než minutových náskokem Lumír Vyorálek na voze Mazda 323 GT-R, druhý jede Otakar Zenkl (Škoda Favorit 136 L) a třetí Otmar Uher (Ford Escort RS Cosworth), který ztrácí na druhou příčku pouhou vteřinu.

Pořadí po 3. rychlostní zkoušce:
1. A. Březík, Krajča (Škoda Fabia R5)                                          15:45,4 min
2. J. Melichárek, E. Melichárek (SVK, Ford Fiesta RS WRC)                    + 26,0 s
3. Štajf, Rajnoha (Škoda Fabia R5)                                              + 28,8 s
4. Jirásek, Machů (Škoda Fabia R5)                                             + 25,8 s
5. Martin Vlček, Kunst (Hyundai i20 R5)                                        + 43,9 s
6. Trnovec, Staněk (Škoda Fabia R5)                                           + 53,5 s
7. M. Horák, I. Horák (Škoda Fabia R5)                                        + 59,3 s
8. Tomek, R. Švec (Škoda Fabia Rally2 Evo)                                + 1:09,5 min
9. Mika, Strnad (Škoda Fabia RS Rally2)                                      + 1:18,0 min
10. Hanák, Večerka (Škoda Fabia R5)                                          + 1:24,1 min

13. Surovič, Růžička (Opel Corsa Rally4), 1. místo 2WD               + 1:53,4 min

15. Vyorálek, Olejník (Mazda 323 GT-R), 1. místo hist. vozy      + 2:03,9 min

Vyhrané RZ: 3 – A. Březík

Další zpravodajský servis v rámci Síť21 Rallysprint Kopná 2023 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na sociálních sítích facebook i instagram.