V sobotu 13. dubna odstartuje přesně 113 posádek z původně 122 přihlášených do 25. ročníku Vančík Rallysprint Kopná v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty. Celkem 93 soudobých vozů a dvacet historických automobilů prošlo pátečními administrativními a technickými přejímkami. V rámci Poháru 2+ pojede osmnáct posádek, v Poháru pořadatele najdeme devět zahraničních posádek a o body v Rallysprint sérii bude zápolit celkem 66 posádek. V českém šampionátu historické rally se představí celkem dvacet posádek. 

K největším aspirantům na prvenství v absolutní klasifikaci patří Tomáš Kostka (Ford Fiesta WRC), který vyhrál poslední čtyři odjeté ročníky Kopné, dále Antonín Tlusťák

(Hyundai i20 WRC), loňský vítěz Poháru 2+ Roman Odložilík, Jaromír Tarabus, Miroslav Jakeš, Martin Březík (všichni Škoda Fabia R5), Martin Vlček (Hyundai i20 R5), Ondřej Bisaha (Ford Fiesta R5) a Slovák Jaroslav Melichárek (Ford Fiesta RS WRC).  Černým koněm soutěže může být Mikolaj Marczyk (Škoda Fabia R5) nebo talentovaný Erik Cais (Ford Fiesta R5). K favoritům Rallysprint série se řadí v hodnocení kategorie dvoukolek Michal Horák, Lukáš Nekvapil (oba Opel Adam R2),  dále Josef Hartmann, Petr Zedník, Adam Březík, Jan Frei, Petr Lukašík, Pavel Mika a Milan Obadal (všichni Peugeot 208 R2)

Z původně přihlášených 99 posádek mezi soudobými vozy se omluvilo pouze šest. Z čela startovního pole schází pouze Poláci Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5) a Lukasz Kabacinski (Ford Fiesta Proto). V šampionátu historických vozů ze 23 přihlášených se omluvili tři soutěžící, z favoritů nestartují Petr Jurečka (Subaru Impreza 555) a Lumír Vyorálek (Lada VFTS).

25. Vančík Rallysprint Kopná 2019 startuje v sobotu 13. dubna v 9 hodin z náměstí Svobody ve Slušovicích, na soutěžní posádky čeká 198,20 km dlouhá trať, která obsahuje 7 rychlostních zkoušek na třech úsecích Zádveřice, Kameňák a Kopná v celkové délce 69,21 km. V cíli soutěže se objeví první vůz na slušovickém náměstí v 16:18 hodin.

Posádky, které si nepřevzaly itinerář:

  • Tomasz Kasperczyk, Damyan Syty (POL, Ford Fiesta R5, startovní číslo 14), Tiger Energy Drink Rally Team
  • Lukasz Kabacinski, Michal Kusnierz (POL, Ford Fiesta Proto, startovní číslo 23), Lukasz Kabacinski
  • Michal Srb, Aleš Pilný (Citroën C2 R2, startovní číslo 27), Michal Srb
  • Radim Koutek, David Zíka (Renault Clio Sport, startovní číslo 51), Radim Koutek
  • Martin Sopúch, Karin Sopúchová (Ford Escort Maxi Kit, startovní číslo 71), Martin Sopúch
  • Filip Hromas, Miroslav Pacholík (Škoda Fabia, startovní číslo 94), Filip Hromas


Mistrovství ČR v rally historických automobilů:

  • Petr Jurečka, Petr Jurečka (Subaru Impreza 555, startovní číslo 103), Petr Jurečka
  • Lumír Vyorálek, Radek Olejník (Lada VFTS, startovní číslo 104), Lumír Vyorálek
  • František Mikoška, Sabina Mikošková (Lada 21011 MTX Rallye, startovní číslo 117), František Mikoška

Další zpravodajský servis v rámci 25. Vančík Rallysprint Kopná 2019 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.