První rallysprintový podnik sezony 26. AUTO UH Rallysprint Kopná provází od startu deštivé a chladné počasí. Po druhé rychlostní zkoušce je ve vedení posádka Yacco ACCR Team Erik Cais, Jindřiška Žáková na voze Ford Fiesta R5 MkII. Na druhé příčce zatím jede dvojice Samohýl Škoda Team Miroslav Jakeš, Petr Machů (Škoda Fabia R5), která ztrácí na vedoucí příčku 13,8 vteřiny.  Třetí místo patří posádce Tomáš Kostka, Ladislav Kučera na voze Škoda Fabia Rally2 Evo, čtyřnásobný vítěz Kopné ztrácí na fryštáckého Caise 16,7 vteřiny.

S prvním vozem na startovní rampě začalo pršet, obloha ve Slušovicích se zatáhla šedivými mraky.  Úvodní test Kameňák (délka 10,92 km) projel nejrychleji Cais, druhý byl s dvouvteřinovým odstupem Kostka a třetí čas zajel Jakeš se ztrátou 10,9 vteřiny.  Na druhé rychlostní zkoušce Březová (délka 7,00 km) byl Kostka mimo trať, ztratil patnáct vteřin na nejrychlejšího Caise a v celkovém pořadí klesl na třetí místo. Hned za medailovými stupni jsou v průběžném pořadí po druhé erzetě seřazeni polský jezdec Grzegorz Grzyb, Petr Semerád (oba Škoda Fabia Rally2 Evo), Adam Březík (Škoda Fabia R5), Martin Vlček (Hyundai i20 R5), Vojtěch Štajf (Volkswagen Polo GTi R5), německý jezdec Albert von Thurn und Taxis a Antonín Tlusťák (oba Škoda Fabia Rally2 Evo).   

V pořadí rallysprintového šampionátu a hodnocení dvoukolek vede Martin Lehký (Ford Fiesta Rally4), na druhé příčce je Radek Jatel (Peugeot 208 R2) s odstupem 6,7 vteřiny. Na třetí pozici jede Michal Srb (Citroën C2 R2) se ztrátou pouhých 0,2 vteřiny na stříbrnou příčku. Z jezdců z popředí startovního pole odstoupili na úvodní erzetě pro technické problémy Pavel Ševčík (Mitsubishi Mirage Open N) a Michal Horák (Opel Adam R2).

V hodnocení šampionátu historiků vede Vlastimil Neumann (Ford Escort RS Cosworth) před Petrem Němcem (Lada VFTS), třetí jede Martin Klepáč (Peugeot 309 GTi).

Průběžné pořadí po 2. rychlostní zkoušce:
1. Cais, Žáková (Ford Fiesta R5 MkII)                                                                9:53,3 min
2. M.Jakeš, Machů (Škoda Fabia R5)                                                               + 13,8 s
3. Kostka, Kučera (Škoda Fabia Rally2 Evo)                                                   + 16,7 s
4. Grzyb, Poradzisz (POL, Škoda Fabia Rally2 Evo)                                      + 20,1 s
5. P. Semerád, Hovorka (Škoda Fabia Rally2 Evo)                                        + 22,0 s
6. A. Březík, Krajča (Škoda Fabia R5)                                                               + 24,4 s
7. M. Vlček, Jugasová (Hyundai i20 R5)                                                                      + 29,8 s
8. Štajf, Rajnoha (Volkswagen Polo GTi R5)                                                   + 38,1 s
9. von Thurn und Taxis, Ettel (DEU/AUT, Škoda Fabia Rally2 Evo)                       + 42,5 s
10. Tlusťák, Vybíral (Škoda Fabia Rally2 Evo)                                                + 47,7 s

Rallysprint Série (RSS):
18./1. Lehký, Kotál (Ford Fiesta Rally4)                                                            11:22,0 min
21./2. Jatel, Plšková (Peugoet 208 R2)                                                             + 6,7 s
22./3. Srb, Pilný (Citroën C2 R2)                                                                                   + 6,9 s

Další zpravodajský servis v rámci 26. Auto UH Rallysprint Kopná 2021 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na sociálních sítích facebook i instagram.