V sobotu 6. května odstartuje 106 posádek z původně 113 přihlášených do 28. ročníku Síť21 Rallysprint Kopná v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty. Celkem 87 soudobých vozů a 19 historických automobilů prošlo pátečními administrativními a technickými přejímkami. Kopná otevírá šestidílný seriál Autoklub Rallysprint série a Poháru 2+, zároveň se premiérově jede jako podnik Mezinárodního mistrovství Slovenské republiky a úvodní klání čtyřdílného Tatransko- Moravského rally poháru. Vedle Čechů bude o víkendu zápolit o vteřiny na rychlostních zkouškách rovněž deset posádek ze Slovenska a jedna dvojice přijela z Polska.

K největším aspirantům na prvenství v absolutní klasifikaci patří loňský šampion Poháru 2+ Adam Březík (Škoda Fabia R5), dále Martin Vlček (Hyundai i20 R5), Jaroslav Melichárek ze Slovenska (Ford Fiesta RS WRC), Aleš Jirásek a Vojtěch Štajf (oba Škoda Fabia R5). K favoritům Rallysprint série se řadí v hodnocení kategorie dvoukolek Martin Lehký (Ford Fiesta Rally4), Peter Surovič (Opel Corsa Rally4), Michal Srb (Opel Adam R2), Daniel Polášek  (Peugeot 208 Rally4) a Matěj Kamenec (Škoda Fabia Kit Car). O body do slovenského šampionátu pojede 18 posádek, registraci do Tatransko-Moravského rally poháru využilo 22 soutěžících. 

Z původně přihlášených  93 posádek schází mezi soudobými vozy v seznamu převzatých posádek šest posádek. Omluvili se Václav Tošner – Tomáš Kocour, Antonín Řehák – Nancy Janásková, Štefan Kubacka – Jana Kubacková ze Slovenska, Milan Mikyska – Petra Husáková, Roman Vaněk, Přemysl Vaněk, František Andrys – Lenka Kreslová. V šampionátu historických vozů nepojede z 20 přihlášených pouze jediná posádka, a to Aleš Jirátko na voze BMW 2002 TI.

28. Síť21 Rallysprint Kopná 2023 startuje v sobotu 6. května v 8:15 hodin u Renety ve Slušovicích, na soutěžní posádky čeká 150,40 km dlouhá trať, která obsahuje 8 náročných rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích Kameňák, Kopná, Zádveřice a Hvozdná  v celkové délce 70,54 km. V cíli soutěže se objeví první vůz ve 14:49 hodin. Jako první startují na rychlostních zkouškách historici a až poté soudobé pole.  Předpověď počasí na sobotní den není příliš příznivá, po pátečním velmi slunném dni se očekává zatažená obloha a déšť. To ještě více znásobí náročnost rychlostních zkoušek.

Posádky, které si nepřevzaly itinerář:
Václav Tošner, Tomáš Kocour (Renault Clio Rally4), startovní číslo 27), soutěžící City Taxi Racing s.r.o
Antonín Řehák, Nancy Janásková (Peugeot 208 Rally4), startovní číslo 51, Antonín Řehák
Štefan Kubacka, Jana Kubacková, SVK (Honda Civic VTi), startovní číslo 69, Štefan Kubacka
Milan Mikyska, Petra Husáková (Škoda 130 LR), startovní číslo 79, Petra Husáková
Roman Vaněk, Přemysl Vaněk (Škoda 130 LR), startovní číslo 82, Přemysl Vaněk
František Andrys, Lenka Kreslová (Renault Clio Sport), startovní číslo 84), František Andrys.  

Rallysprint série historických automobilů:
Aleš Jirátko (BMW 2002 TI, startovní číslo H8), Aleš Jirátko

Další zpravodajský servis v rámci Síť21 Rallysprint Kopná 2023 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na sociálních sítích facebook i instagram. Posádky a soutěžní týmy mohou potřebné informace čerpat z aplikace Sportity.