Poslední listopadová sobota je ve znamení jubilejního desátého ročníku HOTHESS Mikuláš Rally 2019 ve Slušovicích. Po administrativní a technické přejímce bylo převzato do volného podniku charakteru rallyexhibice celkem 66 posádek z České republiky, Slovenska a Polska. Pořadatelům z AK Rallysprint Klubu Podkopná Lhota se omluvil ze zdravotních důvodú Erik Cais, česká premiéra soutěžního vozu Ford Fiesta R5 Mk 2 ze stáje Orsák Rallysport se odkládá.   

K největším hvězdám slušovické show patří Jan Černý (Škoda Fabia R5 Evo), Miroslav Jakeš, Roman Odložilík, Václav Kopáček, Patrik Rujbr (všichni Škoda Fabia R5). Vozy specifikace WRC osedlají slovenský jezdec Jaroslav Melichárek (Ford Fiesta RS WRC) a zádveřický Antonín Tlusťák (Škoda Fabia WRC). Letošní šampion Rallysprint série Adam Březík se posadí premiérově v ostré rally za volant fabie R5 svého otce Martina v týmu Samohýl Škoda Team.

Jubilejní Mikuláš Rally měří celkem 58,93 km a obsahuje 5 rychlostních zkoušek v celkové délce 25,29 ostrých kilometrů na úsecích Dostihovka okruh a Fagus Lípa. Novinkou je letos závěrečná erzeta s názvem Final Stage. Soutěž startuje v 11:00 hodin, první posádka se objeví v cíli v 15:10 hodin. V okolí Slušovic je po pátečním dešti slunečné, ale chladné, ale slunečné počasí. Teploty se pohybují kolem dvou stupňů Celsia. Vyhlášení výsledků a rozdílení cen proběhne v Derby Clubu ve Slušovicích ve večerních hodinách. 

Posádky, které neabsolvovaly seznamovací jízdy: 
Erik Cais, Jaroslav Orsák (Ford Fiesta R5 Mk 2, startovní číslo 7)
Pavel Mika, Radim Strnad (Škoda Fabia R5, startovní číslo 20)
Jan Talaš, Tomáš Šmíd (Peugeot 208 R2, startovní číslo 70)

Další zpravodajský servis v rámci 10. HOTHESS Mikuláš Rally 2019 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.