Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě uspořádají před startem letošního ročníku Vančík Rallysprint Kopná 2018 pro soutěžící opět testovací rychlostní zkoušku (shakedown) na asfaltovém úseku z Neubuze do Slušovic v blízkosti zemědělského letiště Bílá Hlína. Shakedown v délce 1,9 km se uskuteční v pátek 6. dubna v době od 17 do 19 hodin, počítá se s účastí zhruba padesáti posádek.

„Shakedown se nám v předchozích letech velmi osvědčil a ze strany posádek máme jen pozitivní ohlasy. Testovací erzeta nám zamezila testování tzv. „na černo“, neboť okolní obce si stěžovaly v týdnu konání soutěže na ruch soutěžních vozů. Nechtěli jsme, aby nám závodní auta lítala těsně před soutěží po okolí, volali nám rozhořčení starostové z okolních obcí a obyvatelé z dotčených obcí. Našli jsme vhodný úsek v bezprostřední blízkosti servisní zóny a letos uspořádáme shakedown již počtvrté,“ pověděl Josef Minařík, předseda organizačního výboru a ředitel slušovického rallysprintu.

Účast na shakedownu je zpoplatněna pro soutěžící částkou 1 000 Kč plus 595 Kč pojištění odpovědnosti. „Všem zájemcům o shakedown doporučujeme včasné přihlášení, z důvodu předčasného odbavení na technické přejímce. Registrace posádek končí ve čtvrtek 5. dubna ve 21 hodin. Za poměrně nízký vklad mají zajištěn celý testovací úsek po pořadatelské stránce včetně bezpečnostního a záchranného zabezpečení,“ upřesnil Minařík.

Shakedown pojede kolem 50 vozů, což svědčí o tom, že posádky mají velký zájem vyzkoušet si soutěžní techniku ještě před startem sezony na uzavřeném úseku. Počet průjezdů ve vyhrazené době není omezen a diváci si přijdou rozhodně na své.  „Možná bychom zvládli i více aut, ale nechceme, aby se svezly posádky pouze jednou nebo dvakrát. Aby se netvořily dlouhé řady vozů na startu, pustíme posádky na trať i v půlminutových intervalech. Apelujeme na diváky, buďte obezřetní podél tratě a dodržujte pravidla bezpečného sledování vozidel na trati testovacího úseku,“ uvedl Minařík. Testovací zkoušky se mohou zúčastnit jen soutěžící, kteří se řádně zaregistrovali, prošli administrativní a technickou přejímkou. Vozidla musí být označena startovními čísly a předepsanými reklamami. Všechna bezpečnostní pravidla pro rychlostní zkoušky jsou platná i pro shakedown.

Pořadatelé připravili pro fanoušky i známé divácké místo v podobě náročné pravé zatáčky krátce před cílem. Přístup diváků je doporučen z okresní silnice Slušovice – Trnava. „Zajímavá je rovněž pasáž bezprostředně po startu v obci Neubuz s obtížnou pravou zatáčkou. Zde je nutné zaujmout zajímavé divácké místo ještě před začátkem shakedownu,“ uzavřel Josef Minařík.

Další zpravodajský servis v rámci 24. Vančík Rallysprintu Kopná 2018 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou postupně na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.