V sobotu 22. května odstartuje 116 posádek z původně 119 přihlášených do 26. ročníku AUTO UH Rallysprint Kopná v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty. Celkem 95 soudobých vozů a jednadvacet historických automobilů prošlo pátečními administrativními a technickými přejímkami. V rámci Poháru 2+ pojede dvacet jedna posádek, v Poháru pořadatele najdeme deset zahraničních posádek a o body v Rallysprint sérii bude zápolit celkem 64 soutěžících. V českém šampionátu historické rally bylo převzato celkem jednadvacet posádek. Vedle Čechů budou o víkendu zápolit rovněž soutěžící ze Slovenska, Německa, Polska, Rakouska a Maďarska.

K největších aspirantům na prvenství v absolutní klasifikaci patří čtyřnásobný vítěz Kopné Tomáš Kostka (Škoda Fabia Rally2 Evo), poslední vítěz Kopné Miroslav Jakeš (Škoda Fabia R5), polský šampion Grzegorz Grzyb (Škoda Fabia Rally2 Evo) nebo mladé pušky Erik Cais (Ford Fiesta R5 MkII), Dominik Stříteský, Adam Březík (oba Škoda Fabia R5) nebo úřadující rallysprintový šampion v hodnocení Pohár2+ Petr Semerád (Škoda Fabia Rally2 Evo). Na čelní příčky pomýšlejí rovněž zkušení Martin Vlček (Hyundai i20 R5), Vojtěch Štajf (Volkswagen Polo GTi R5), Jaroslav Melichárek ze Slovenska nebo Antonín Tlusťák (oba Škoda Fabia Rally2 Evo).

K favoritům Rallysprint série se řadí v hodnocení kategorie dvoukolek Martin Lehký, zkušený Petr Zedník (oba Ford Fiesta Rally4), Michal Horák (Opel Adam R2), Dominik Brož, Lumír Firla, Michal Vaňhara, Radek Jatel (všichni Peugeot 208 R2) a Michal Srb (Citroën C2 R2).

Z původně přihlášených 97 posádek mezi soudobými vozy schází v seznamu převzatých pouze dvě. Ondřej Bisaha poslal pořadatelům omluvenku, neboť mu selhaly displeje v týmovém voze Hyundai i20 R5. Nepojede ani polský jezdec Mariusz Zapala, který měl startovat na voze Škoda Fabia R5. V šampionátu historických vozů se omluvila z 22 přihlášených pouze jediná. Josef Kakrda se Štěpánem Chludilem nestihli po Historic Vltava Rallye připravit do kondice vůz Opel Ascona A.

26. AUTO UH Rallysprint Kopná 2021 startuje v sobotu 22. května v 9 hodin z výjezdu ze servisní zóny ve Slušovicích, na soutěžní posádky čeká 155,96 km dlouhá trať, která obsahuje 7 rychlostních zkoušek na třech úsecích Kameňák,

Hvozdná a Kopná v celkové délce 69,76 km. V cíli soutěže se objeví první vůz v 15:41 hodin.

Posádky, které si nepřevzaly itinerář:
Ondřej Bisaha (Hyundai i20 R5, startovní číslo 1), Ondřej Bisaha
Mariusz Zapala, Lukasz Gwiazda (POL, Škoda Fabia R5, startovní číslo 24), Mariusz Zapala
Josef Kakrda, Štěpán Chludil (Opel Ascona A, startovní číslo 217), Josef Kakrda

Další zpravodajský servis v rámci 26. AUTO UH Rallysprint Kopná 2021 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.