Soutěžní sezona v rallysportu 2022 je ve svém závěru. První prosincová sobota je ve znamení dvanáctého ročníku Síť21 Mikuláš Rally ve Slušovicích. Po administrativní a technické přejímce bylo převzato do volného podniku charakteru rallyexhibice celkem 59 posádek z České republiky, Slovenska a Německa. Pořadatelům z Rallyklubu východní Morava v AČR v čele s Antonínem Tlusťákem se omluvil ze  zdravotních důvodů Petr Trnovec, nepojedou ani Václav Kopáček, Josef Urban a Tomáš Uher.

K největším hvězdám slušovické show patří Adam Březík (Škoda Fabia R5), Miroslav Jakeš (Škoda Fabia Rally2 Evo), Ondřej Bisaha (Hyundai i20 R5), Martin Vlček (Hyundai i20 N Rally2) a Jozef Béreš jr. ze Slovenska (Mitsubishi Lancer Evo IX). Jediný vůz specifikace WRC osedlá Karel Trněný (Škoda Fabia WRC). Ve startovním poli se objeví řada kvalitních dvoukolek a nechybějí ani historické vozy   

Síť21 Mikuláš Rally 2022 měří při svém dvanáctém ročníku 90,29 km a obsahuje celkem 6 rychlostních zkoušek v celkové délce 24,93 km. Pojedou se na třech úsecích s názvy  Dostihovka okruh, Bernardýnská a Mikulášská. Start soutěže je v sobotu 3. prosince v 10.30 hodin ze servisní zóny na letišti Bílá Hlína, cíl na stejném místě je v 15.30 hodin, kde zároveň proběhne i předání cen pro nejlepší posádky.

V seznamu přihlášených došlo k upřesnění spolujezdců u těchto startovních čísel – Imrich Ferencz ze Slovenska (startovní číslo 3), Petr Stoklas (start. číslo 12), Radim Růžička (start. číslo 38), Petra Klvačová (start. číslo 42), Tomáš Tkadlec (start. číslo 45), Lukáš Janík (start. číslo 53) a Kateřina Přichystalová (start. číslo 64).

Posádky, které neabsolvovaly seznamovací jízdy:
Václav Kopáček (Ford Fiesta R5 startovní číslo 5)
Petr Trnovec, Miroslav Staněk (Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 8)
Josef Urban, Jaroslav Urban (Škoda 130 LR, startovní číslo 32)
Tomáš Uher, Kristýna Urbanová (Škoda 130 LR, startovní číslo 35)

Další zpravodajský servis v rámci Síť21 Mikuláš Rally 2022 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a sledujte slušovickou soutěž i na sociálních sítích facebook a instagram.