Předehrou úvodního podniku pětidílného seriálu A Sport Rallysprint série, kterým je 24. Vančík Rallysprint Kopná 2018 ve Slušovicích, byla během pátečního podvečera testovací rychlostní zkouška na úseku mezi Neubuzí a Slušovicemi. Za krásného jarního počasí zajel nejrychlejší čas vítěz posledních tří ročníků Tomáš Kostka na voze Škoda Fabia R5, druhý skončil šampion Poháru 2+ Martin Vlček (Ford Fiesta R5) s minimálním odstupem 00,500 vteřiny, třetí dojel Grzegorz Grzyb z Polska (Škoda Fabia R5), který zaostal 00,600 vteřiny na nejrychlejšího Kostku. Příležitost vyzkoušet si závodní vůz na uzavřené trati využilo před sobotním ostrým startem celkem 46 startujících včetně dvou posádek v kategorii historických automobilů.

Třiatřicetiletý Kostka absolvoval za volantem fabie ze stáje Wevers sport  na testovací erzetě celkem čtyři průjezdy a nejrychlejší čas 1:01,300 minuty zajel při druhém průjezdu.  Celkově čtvrtý skončil na shakedownu Antonín Tlusťák, který představil v české premiéře soutěžní speciál Hyundai i20 WRC z italské stáje Corrada Fontany. „S autem jsme velmi spokojeni. Je to krásné, přímo fantastické svezení, opravdu vrchol soutěžní techniky v rally. Start na Kopné máme jako dárek, jedeme pro radost. S nastavením vozu nám na testu pomáhal i Roman Kresta, najeli jsme zhruba pětatřicet kilometrů. Už se těším na sobotní start,“ pověděl Antonín Tlusťák.

Podobně jako v předchozích třech ročnících proběhl shakedown v blízkosti zemědělského letiště Bílá Hlína u Slušovic. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě se rozhodli uspořádat testovací úsek i v letošním roce a početné zástupy diváků na něm viděly během dvou hodin přesně 178 průjezdců soutěžních vozů celkem 46 posádek! Shakedown byl dvakrát krátce na pár minut přerušen, když mimo trať skončili Grzyb a Kornhefr (Citroën C2 R2 Max), ale diváci je vytlačili zpět na vozovku.