Jubilejní 25. ročník Vančík Rallysprint Kopná přilákal na start tři vozy specifikace WRC,  z toho dvě auta budí mimořádnou pozornost. Dva místní matadoři Tomáš Kostka a Antonín Tlusťák představí v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty supermoderní techniku v podobě vozů Ford Fiesta WRC a Hyundai i20  WRC. Fanoušci motoristického sportu se mají na náročných tratích rychlostních zkoušek rozhodně na co těšit.

Největší favorit slušovického sprintu a čtyřnásobný vítěz Tomáš Kostka  předvede fanouškům extovární vůz Ford Fiesta WRC ze stáje JanPro Racing Janne Tuohina. „Jedná se o nový model fiesty se všemi specifikacemi jako na letošní Korsice. Při testu jsme najeli zhruba padesát kilometrů. Řadím ho k nejlepším rallyovým vozům, osobně jsem v lepším autě neseděl. Snad trojková nebo čtyřková verze Citroënu. Tohle auto má větší přítlak, který funguje při sto dvaceti kilometrech. Mám radost, že se tohle auto podařilo dostat do České republiky. Jen mě mrzí, že nemohu jet s Mirkem Houštěm. Měla to být Mirkova rozlučka s aktivní kariérou, ale bohužel zdravotní problémy byly proti,“ pověděl Tomáš Kostka.

Podobně jako v loňském roce usedne za volant korejského speciálu Hyundai zádveřický Antonín Tlusťák. Tentokrát to bude verze 2016 po Thierry Neuvillovi ze stáje HMI – Hyundai Italian Team. „Loni jsme jel ve specifikaci 2015, nyní mám novější. Jede se tady jubilejní ročník, tak jsem chtěl ukázat fanouškům krásné auto. Nemám v poslední době příliš času na rally, neboť se věnuji nejmladší dceři, která jezdí úspěšně motokáry. Stihl jsem najet kolem padesáti kilometrů. Uvidíme, jak nám to půjde při závodě,“ řekl sedmatřicetiletý Tlusťák.

Pátečními administrativními a technickými přejímkami prošlo celkem 113 posádek, z toho dvacet dvojic jede mezi historickými vozy. Soutěž startuje v sobotu 13. dubna v 9 hodin z náměstí Svobody ve Slušovicích, v cíli soutěže se objeví první vůz na slušovickém náměstí v 16:18 hodin.

Další zpravodajský servis v rámci 25. Vančík Rallysprint Kopná 2019 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.