Závěrečný rallyový podnik letošní české sezony 11. VHS Mikuláš Rally Slušovice 2021 v sobotu 27. listopadu startuje.  Poslední listopadová sobota je ve znamení slušovické rallyshow. Po administrativní a technické přejímce bylo převzato do volného podniku charakteru rallyexhibice celkem 56 posádek z České republiky a Slovenska. Pořadatelům z AK Rallysprint Klubu Podkopná Lhota se nakonec omluvilo 10 posádek, ale na poslední chvíli ještě přibyli do startovní listiny Jan Dohnal (Ford Fiesta RS WRC) a Petr Kačírek (Škoda Fabia R5).  

K největším hvězdám slušovické rozlučky s letošní sezonou patří „mladé pušky“ Dominik Stříteský, Adam Březík (oba Škoda Fabia R5 Evo), vítěz Mikuláše z roku 2017 Martin Vlček (Hyundai i20 N Rally2), Ondřej Bisaha (Hyundai i20 R5), již jmenovaný Jan Dohnal, ale i zkušený jezdec Antonín Tlusťák nebo slovenský host Tomáš Ondrej (oba Škoda Fabia Rally2 Evo. Diváci v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty nakonec neuvidí na trati pětinásobného vítěze Mikuláše Tomáše Kostku, omluvenku poslali dále Slováci Jaroslav Melichárek (Škoda Fabia Rally2 Evo) a Vladimír Hanuš (Hyundai i20 R5).

11. VHS Mikuláš Rally Slušovice 2021 měří celkem 90,15 km a obsahuje 6 rychlostních zkoušek v celkové délce 24,93 ostrých kilometrů na úsecích Dostihovka okruh, Bernardýnská a Mikulášská. Soutěž startuje v 10:30 hodin z výjezdu ze servisní zóny na letišti Bílá Hlína Slušovice, první posádka se objeví v cíli na stejném místě v 15:30 hodin.

Posádky, které se omluvily a neabsolvovaly seznamovací jízdy: 

  • Tomáš Kostka (Škoda Fabia Rally2 Evo, Tomáš Kostka), startovní číslo 1
  • Jaroslav Melichárek, Radim Tureček (SVK/CZE, Škoda Fabia Rally2 Evo, SK DER Rally Team), startovní číslo 7
  • Vladimír Hanuš, Jakub Navrátil (SVK/CZE, Hyundai i20 R5, Vh-Racing), startovní číslo 9
  • Ivan Mutňanský, Peter Baran (SVK, Škoda Fabia Rally2 Evo, NB Racing), startovní číslo 15
  • Lukáš Pondělíček, Lukáš Vyoral (Škoda Fabia S2000, Lukáš Pondělíček), startovní číslo 16
  • Pavel Ševčík, Luděk Vajdák (Mitsubishi Lancer EVO IX, Rally Klub Paseky, o.s.), startovní číslo 17
  • Petr Hejtmánek, Ladislav Tarabus (Škoda 130 RS, Petr Hejtmánek), startovní číslo 33
  • Jan Hráček, Tomáš Kretík (Lada 2105, Jan Hráček), startovní číslo 43
  • Mateusz Feruga, Aleksandra Przybylek (POL, Seat Ibiza TDi, Mateusz Feruga), startovní číslo 44
  • Roman Vaněk, Přemysl Vaněk (Škoda 130 LR, Roman Vaněk), startovní číslo 52

Další zpravodajský servis v rámci 11. VHS Mikuláš Rally Slušovice 2021 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.