V itineráři Síť21 Mikuláš Rally 2022 najdeme rychlostní zkoušku s neobvyklým názvem Bernardýnská podle názvu plemene psa. Dlouholetý chovatel Josef Gerych z Trnavy je známý svým vyhlášeným chovem těchto psů a právě tato erzeta v délce 4,34 km se jede přímo u chovatelské stanice Svatobernardských psů. Pro jednoho z aktivních jezdců mikulášské show vypsal Josef Gerych opět speciální valašskou prémii.

„Pro jednoho jezdce na této erzetě, která se jede z Trnavy do Kašavy přes Podkopnou Lhotu, vypsal Pepa speciální valašskou prémii. Nebude se hodnotit nejrychlejší čas, ale nejmenší rozdíl v dosaženém čase mezi prvním (RZ 2) a druhým průjezdem (RZ 4). Zkrátka vítězem se stane ten, kdo zajede nejvyrovnanější čas, taková zkouška stálosti výkonu a jízda pravidelnosti. Není bez zajímavosti, že měřený test startuje právě v blízkosti chovatelské stanice bernardýnů Pepy Gerycha. Byl to právě on, kdo před lety inicializoval tuto erzetu do harmonogramu slušovické show. Navážeme na předchozí úspěšné ročníky spolupráce,“ řekl Antonín Tlusťák, předseda organizačního výboru Síť Mikuláš Rally.

Gerychovi bernardýni s pověstnými soudky pod krkem se stali tradičním maskotem předchozích ročníků Mikulášské rally ve Slušovicích. Dodejme, že cena bude klasicky valašská, a to ve standardní  tekuté kvalitě a dále ve formě lahodného valašského pokrmu.

Cenu pro vítězného jezdce předá osobně Josef Gerych při dojezdu do cíle u servisní zóny na letišti Bílá Hlína. Šanci na vítězství mají všichni jezdci, i ti s méně výkonnými vozy.

Další zpravodajský servis v rámci Síť21 Mikuláš Rally 2022 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a sledujte slušovickou soutěž i na sociálních sítích facebook a instagram.