I po šesté rychlostní zkoušce Síť21 Rallysprintu Kopná vévodí výsledkové listině posádka Samohýl Škoda Team ve složení Adam Březík, Ondřej Krajča na voze Škoda Fabia R5. Lukovský jezdec vede od úvodní rychlostní zkoušky a své postavení potvrdil i ve druhé sekci, když uhájil dopolední náskok 26 vteřin před svými pronásledovateli. Na druhém místě jede dvojice Jaroslav Melichárek, Erik Melichárek ze Slovenska (Ford Fiesta RS WRC), která vyhrála dva měřené úseky. Třetí místo nadále drží Vojtěch Štajf, František Rajnoha s vozem Škoda Fabia R5, na lídra soutěže mají manko 43,6 vteřiny. 

Slovenský jezdec Jaroslav Melichárek vyhrál ve druhé sekci dva měřené úseky, když nenašel přemožitele při druhých průjezdech úseky Kameňák a Kopná. Březík byl nejrychlejší pro změnu na Hvozdné. Skvělé časy zajížděl Aleš Jirásek (Škoda Fabia R5), druhým místem na Hvozdné a třetím nejrychlejším časem na Kopné si pojistil průběžnou čtvrtou příčku. První pětici uzavírá Martin Vlček na hyundai. V elitní desítce jsou dále seřazeni od šestého místa Petr Trnovec, Michal Horák (oba Škoda Fabia R5), na osmé místo poskočil Pavel Mika (Škoda Fabia RS Rally2) a první desítku uzavírají Jiří Hanák (Škoda Fabia R5) a David Tomek (Škoda Fabia Rally2 Evo). Tyto tři jezdce dělí od sebe pouhých 0,9 vteřiny!

Mezinárodní mistrovství Slovenské republiky nadále vede  Melichárek a pořadí se nezměnilo ani na dalších místech. Od druhého místa jsou seřazeni beze změny Petr Trnovec, David Tomek, Vladimír Hanuš (Škoda Fabia Rally2 Evo) a Tibor Kovács (Mitsubishi Lancer Evo IX).

V hodnocení Rallysprintové série si udržuje vedení v kategorii dvoukolek nadále Peter Surovič na voze Opel Corsa Rally4, který byl nejrychlejší při prvním průjezdu úsekem Hvozdná. Kameňák při repríze vyhrál Daniel Polášek (Peugeot 208 Rally4) a druhý průjezd na Kopné Patrik Rujbr (oba Peugeot 208 Rally4).

Mezi historiky je stále ve vedení Lumír Vyorálek na voze Mazda 323 GT-R, druhý jede Otakar Zenkl (Škoda Favorit 136 L) se ztrátou 1:32,3 minuty a třetí Otmar Uher (Ford Escort RS Cosworth) má na lídra manko téměř dvou minut.

Pořadí po 6. rychlostní zkoušce:
1. A. Březík, Krajča (Škoda Fabia R5)                                                    30:01,0 min
2. J. Melichárek, E. Melichárek (SVK, Ford Fiesta RS WRC)                       + 26,7 s
3. Štajf, Rajnoha (Škoda Fabia R5)                                                       + 28,8 s
4. Jirásek, Machů (Škoda Fabia R5)                                                      + 43,6 s
5. Martin Vlček, Kunst (Hyundai i20 R5)                                                          + 1:10,9 min
6. Trnovec, Staněk (Škoda Fabia R5)                                                    + 1:33,2 min
7. M. Horák, I. Horák (Škoda Fabia R5)                                                 + 1:35,6 min
8. Mika, Strnad (Škoda Fabia RS Rally2)                                             + 2:21,0 min
9. Hanák, Večerka (Škoda Fabia R5)                                                    + 2:21,4 min
10. Tomek, R. Švec (Škoda Fabia Rally2 Evo)                                    + 2:21,9 min

12. Surovič, Růžička (Opel Corsa Rally4), 1. místo 2WD                   + 3:16,3 min

17. Vyorálek, Olejník (Mazda 323 GT-R), 1. místo historické vozy    + 4:10,6 min

Vyhrané RZ: 4 – A. Březík, 2 – Melichárek.

Další zpravodajský servis v rámci Síť21 Rallysprint Kopná 2023 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na sociálních sítích facebook i instagram.