Velmi početné, ale rovněž nebývale kvalitní startovní pole se objeví na sobotním startu úvodního podniku letošního pětidílného seriálu A Sport Rallysprint série 24. Vančík Rallysprint Kopná 2018 v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty.  Celkem 107 posádek včetně sedmnácti historických automobilů prošlo administrativními a technickými přejímkami. V rámci Poháru 2+ pojede osmnáct posádek, v Poháru pořadatele najdeme osm zahraničních posádek a o body v Rallysprint sérii bude zápolit celkem 64 posádek. V českém šampionátu historické rally pojede celkem sedmnáct posádek.

K největších aspirantům na prvenství v absolutní klasifikaci patří Tomáš Kostka, který vyhrál poslední tři odjeté ročníky Kopné, dále Polák Grzegorz Grzyb, Slovák Martin Koči (všichni Škoda Fabia R5), Martin Vlček a Polák Lukasz Habaj (oba Ford Fiesta R5). Antonín Tlusťák představí poprvé na české rally vůz Hyundai i20 WRC. K černým koním letošní Kopné patří talentovaní mladíci Filip Mareš a Tomáš Pospíšilík (oba Škoda Fabia R5). K favoritům Rallysprint série se řadí Lukáš Nekvapil, Michal Horák (oba Opel Adam R2), dále Marcel Svačina, Jan Talaš (oba Peugeot 208 R2) a Milan Obadal (Renault Clio R3). Z původně přihlášených 96 posádek mezi soudobými vozy se omluvilo pouze šest. Z čela startovního pole schází pouze Roman Odložilík, který nemá k dispozici vůz. Ve startovní listině došlo k upřesnění vozů oproti původnímu seznamu přihlášených u dvou jezdců, Erik Cais se objeví na voze Peugeot 208 R2 a Jiří Hladík pojede s vozem Renault Clio Sport.

24. Vančík Rallysprint Kopná 2018 startuje v sobotu 7. dubna v 9 hodin z náměstí Svobody ve Slušovicích, na soutěžní posádky čeká 198,09 km dlouhá trať, která obsahuje 7 rychlostních zkoušek na třech úsecích v celkové délce 68,91 km. V cíli soutěže se objeví první vůz na slušovickém náměstí v 16:03 hodin

Posádky, které si nepřevzaly itinerář:
Roman Odložilík, Martin Tureček (Ford Fiesta R5, startovní číslo 8), C.G.T.CZ Team
Josef Hartmann, Vojtěch Mudrák (Peugeot 208 R2, startovní číslo 36), Stavby-Baller s.r.o.
Tomáš Zeman, Kristýna Urbanová (Škoda 130 LR, startovní číslo 46), Multi– S racing
David Suchařípa, František Andrys (Renault Clio Sport, startovní číslo 86), JT Rally Team
Lukáš Langmajer, Richard Nesvadba (Renault Clio Sport, startovní číslo 89), JT Rally Team
Leszek Wenz, Marta Mlotová (POL, Renault Clio R3T, startovní číslo 97), Leszek Wenz
Josef Kakrda, Štěpán Chludil (Opel Ascona A, startovní číslo 114), Josef Kakrda 

Další zpravodajský servis v rámci 24. Vančík Rallysprint Kopná 2018 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.