Sezonu rallysportu v České republice tradičně uzavírá Mikuláš Rally ve Slušovicích. Letošní již osmý ročník volného podniku se jede pod názvem CBS CARBOSPED MIKULÁŠ RALLY FOREVER 2017 Po administrativní a technické přejímce bylo převzato do volného podniku charakteru rallyexhibice celkem 69 posádek z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. K největším hvězdám slušovické show patří polský a slovenský šampion Grzegorz Grzyb, Jan Černý (oba Škoda Fabia R5), Martin Vlček nebo Roman Odložilík (oba Ford Fiesta R5). Čtyřnásobný vítěz slušovické show a největší favorit Tomáš Kostka na start nenastoupil.

Pořadatelé z AK Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota připravili celkem dva úseky rychlostních zkoušek, atraktivní okruh kolem dostihové dráhy ve Slušovicích a erzetu s názvem Fagus Lípa, která využívá z větší části klasický úsek Raková. Během sobotního mrazivého rána a dopoledne, kdy teplota klesla pod deset stupňů Celsia, absolvovalo startovní pole seznamovací jízdy na dvou úsecích rychlostních zkoušek. Jezdce čeká náročná trať v zimních pdmínkách, v některých částech erzet číhají ošidné ledové plotny. Z původně přihlášených 78 posádek a omluvilo devět soutěžících, itinerář si nevyzvedli vedle Kostky například Petr Nešetřil, David Nešpor (oba Porsche 997 GT3) nebo Marcel Svačina (Peugeot 208 R2).

Letošní ročník Mikulášské rally měří celkem 63,57 km a obsahuje pět rychlostních zkoušek na dvou úsecích v celkové délce 29,49 km. Soutěž startuje v 11:30 hodin, první posádka se objeví v cíli v 15:36 hodin. Vyhlášení výsledků a rozdílení cen proběhne v Derby Clubu ve Slušovicích ve večerních hodinách.

Posádky, které neabsolvovaly seznamovací jízdy:
Tomáš Kostka, Miroslav Houšť (Škoda Fabia R5, startovní číslo 1), Tomáš Kostka
Petr Nešetřil, Jiří Černoch (Porsche 997 GT3, startovní číslo 20), Petr Nešetřil
David Nešpor, Martin Vyoral (Porsche 997 GT3, startovní číslo 21), David Nešpor
Marcel Svačina, Petr Těšínský (Peugeot 208 R2, startovní číslo 28), Marcel Svačina
Martin Kouřil, Kristýna Štolpová (Peugeot 208 R2, startovní číslo 30), GT2 motorsport
Zdeněk Zdráhala (Subaru Impreza STi, startovní číslo 32), JP motorsport
Martin Černý, Jaroslav Krajča (LADA VFTS, startovní číslo 45), Rally Klub Paseky, v.o.
Radim Koutek (Renault Clio Sport, startovní číslo 46), KBL team
Roman Martinec, Josef Píža (Honda Civic Type-R, startovní číslo 51), Roman Martinec