Sezonu rallysportu v České republice tradičně uzavírá MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018 ve Slušovicích. Po administrativní a technické přejímce bylo převzato do volného podniku charakteru rallyexhibice celkem 72 posádek z České republiky, Slovenska a Polska.. K největším hvězdám slušovické show patří čtyřnásobný vítěz Tomáš Kostka, dale úřadujicí polský šampion Grzegorz Grzyb, Roman Odložilík, MIroslav Jakeš, Martin Vlček, Václav Kopáček, Martin Březík, Antonín Tlusťák (všichni Škoda Fabia R5), dale Jozef Béreš jr. ze Slovenska, Ondřej Bisaha (oba Ford Fiesta R5), slovenský showman Igor Drotár a další přední jezdci.

Pořadatelé z AK Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota připravili celkem dva úseky rychlostních zkoušek, atraktivní okruh kolem dostihové dráhy ve Slušovicích a erzetu s názvem Fagus Lípa, která využívá z větší části klasický úsek Raková. Po nočním dešti jsou silnice v mokrém stavu, teplota se pohybuje kolem pěti stupňů Celsia. Předpověď hlásí kolem poledne polojasno Z původně přihlášených 76 posádek a omluvily čtyři  soutěžící, itinerář si nevyzvedl z předních jezdců Tomáš Pospíšilík.

Letošní ročník MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018 měří celkem 54,77 km a obsahuje pět rychlostních zkoušek na dvou úsecích v celkové délce 29,49 km. Soutěž startuje v 11:00 hodin, první posádka se objeví v cíli v 15:10 hodin. Vyhlášení výsledků a rozdílení cen proběhne v Derby Clubu ve Slušovicích ve večerních hodinách.

Posádky, které neabsolvovaly seznamovací jízdy:
Tomáš Pospíšilík, Milan Hovorka (Škoda Fabia R5, startovní číslo 7)
David Nohál, Aleš Mančík (Škoda Felicia, startovní číslo 56)
Miroslav Drmla (Opel Adam Cup, startovní číslo 61)
Adam Lahola, Vít Baďura (Citroen DS3 R3T Max, startovní číslo 76)

Další informace o MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018 budou zveřejněny na internetové adrese www.rallysprintkopna.cz, sociálních sítích včetně novinky instagramu na adrese https://www.instagram.com/rallysprintkopna/ a v příštích tiskových informacích. Fanoušky rallysportu čeká během sobotního dne ve Slušovicích při rozloučení s letošní sezonou parádní podívaná.