Předehrou úvodního podniku šestidílného seriálu RI OKNA Rallysprint série, kterým je XXIII. AGEUS Rallysprint 2017 ve Slušovicích, byla během pátečního podvečera testovací rychlostní zkouška na úseku mezi Neubuzí a Slušovicemi. Za proměnlivého počasí na uklouzané trati zajel nejrychlejší čas Tomáš Kostka na voze Škoda Fabia R5, druhý skončil Jaromír Tarabus (Ford Fiesta R5) s odstupem 2,3 vteřiny, třetí dojel Antonín Tlusťák (Škoda Fabia R5), který zaostal o 2,9 vteřiny. Příležitost vyzkoušet si závodní vůz na uzavřené trati využilo před sobotním startem celkem 41 startujících.

Dvaatřicetiletý Kostka absolvoval za volantem fabie z košické stáje MM Rally Team na testovací erzetě celkem pět průjezdů a nejrychlejší čas 1:07,9 minuty zajel hned při úvodním průjezdu. Na sedadlo spolujezdce se posadil při úvodním průjezdu VIP host Pavel Brímus, předseda Zlínského krajského fotbalového svazu a hned z toho byl nejlepší čas. „Jsem z toho nadšený. V týdnu přišla nabídka od Radka Minaříka, že mě sveze na shakedownu Tomáš Kostka. Neváhal jsem ani chvíli a byl to můj největší adrenalinový zážitek v životě. Tomáš je pan jezdec a prima kluk, splnil se mi velký sen,“ pověděl zkušený fotbalový funkcionář ze Zlína.

Podobně jako v předchozích dvou ročnících proběhl shakedown v blízkosti zemědělského letiště Bílá Hlína u Slušovic. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě se rozhodli uspořádat testovací úsek i v letošním roce a diváci na něm viděli během dvou hodin přesně 117 průjezdců soutěžních vozů.

Pořadí na shakedownu (Neubuz – Slušovice, délka 1,91 km):
1. Kostka, Kučera (Škoda Fabia R5) 1:07,9 min
2. Tarabus, Trunkát (Ford Fiesta R5) + 2,3 s
3. Tlusťák, Vybíral (Škoda Fabia R5) + 2,9 s
4. Vlček, Žáková (Ford Fiesta R5) + 4,2 s
5. J. Melichárek, E. Melichárek/SVK (Škoda Fabia R5) + 4,8 s
6. Březík, Omelka (Mitsubishi Lancer EVO IX) + 5,8 s
7. Pokorný, Lasevič (Škoda Fabia R5) + 6,6 s
8. Pešl, Pešek (Mitsubishi Lancer EVO IX) + 7,6 s
9. Jelínek, Ingr (Mitsubishi Lancer EVO IX) + 9,2 s
10.R. Dohnal, Švec (Peugeot 208 R2) + 9,2 s