Pořadatelé z AK Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota připravili pro závěr letošní soutěžácké sezony v České republice při MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018 podobně jako v předchozích letech dva úseky rychlostních zkoušek s názvy Dostihovka okruh a Fagus Lípa. Soutěžící ukrojí při této rallyshow v sobotu 8. prosince celkovou porci 29,49 km. Centrem dění se stane opět známý areál kolem dostihové dráhy ve Slušovicích, kde se odehraje divácky atraktivní okruhová rychlostních zkouška, Servisní zóna bude premiérově umístěna na začátku Slušovic u bývalých skleníků v ulici K Teplinám.

I při devátém ročníku exhibiční rally se uskuteční divácky atraktivní okruh kolem dostihové dráhy ve Slušovicích, kde se schází každoročně nejvíce diváků. V rámci jedné rychlostní zkoušky se pojedou dva okruhy a tuto erzetu najdeme v itineráři hned třikrát. Časy jednotlivých průjezdů prvního vozidla jsou stanoveny na 11:08, 12:59 a 14:50 hodin. „Slušovický okruh pojedeme ve stejné podobě jako v předchozích třech letech, soutěžní vozy při každé rychlostní zkoušce obkrouží dvě kola. Letos klademe velký důraz na zvýšení bezpečnosti, proto došlo k úpravám dvou diváckých míst na okruhu kolem dostihové dráhy. Jedná se o místo na tzv. koupališti naproti sudu, kde postavíme tribunu a prostor oplotíme. Dále se jedná o prostor kolem skoku a následné odbočení pod obcí Březová, kde výrazně posílíme pořadatele. Věříme, že fanoušci budou letos ukáznění a přispějí ke hladkému průběhu závodu,“ pověděl Josef Minařík, předseda organizačního výboru MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018. V loňském roce hrozilo při třetím průjezdu kolem dostihovky vzhledem k neukázněným a silně podnapilým divákům zastavení celé rychlostní zkoušky. Pořadatelé důrazně apelují na diváky, aby dbali všech pokynů pořadatelů a dodržovali zásady bezpečnosti při sledování průjezdu jednotlivých vozů. Svým ukázněným chováním přispějí ke zdárnému průběhu  soutěže.

Na okruhu bude podobně jako v minulých letech k dispozici program v ceně 40 korun, kde divák najde startovní listinu, časový harmonogram a mapu rally. Pro diváky jsou vybudována přístupová místa k okruhu. Nejlepší divácká místa jsou tradičně v části slušovického sudu, kde mohou fanoušci využít ke sledování rallyexhibice i přilehlé tribuny na dostihové dráze. Připraveny jsou pro diváky stánky s občerstvením i mobilní WC. U dostihovky bude umístěn stánek RALLY IS LIFE – FOR PETR GROSS, kde si zakoupíte nejnovější knižní titul autora Petra Poulíka. K dispozici budou i hodně žádané náramky a fandové se zahřejí v chladném počasí mikulášským svařákem zdarma.

Vedle okruhů kolem dostihové dráhy se pojede i klasický úsek z Lípa přes Rakovogu do Slušovic pod názvem Fagus Lípa. Erzeta v délce 6,69 km využívá osvědčenou trať na Rakové od Zádveřic kolem křížku až k odbočení u lesa. Cíl je situován nad benzinovou stanicí ve Slušovicích. Start erzety je situován v prostoru vrátnice při vjezdu do výrobního areálu společnosti Fagus v Lípě. Zde posádky čeká technický průjezd po místních komunikacích uvnitř firmy. “I na této oblíbené rychlostní zkoušce bude k vidění řada zajímavých průjezdů soutěžních posádek,“ řekl Josef Minařík.

Na obou úsecích rychlostních zkoušek převažuje mokrý asfalt. Letošní mikulášská rally se odehraje po loňské sněhové variantě výhradně na mokru a blátě.  Předpověď počasí na nejbližší hodiny předpokládá v nočních hodinách déšť, který se nad sobotním ránem umoudří a během samotné soutěže již nemá pršet. Teploty se budou pohybovat mezi čtyřmi a pěti stupni Celsia.

Další informace o MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018 budou zveřejněny na internetové adrese www.rallysprintkopna.cz, sociálních sítích včetně novinky instagramu na adrese https://www.instagram.com/rallysprintkopna/ a v příštích tiskových informacích. Fanoušci rallysportu se mají druhou prosincovou sobotu ve Slušovicích při rozloučení s letošní sezonou rallysportu opravdu na co těšit!

 

Časový harmonogram – sobota 8. prosince 2018, Slušovice

START – servisní zóna OUT                                            11:00

RZ 1 Dostihovka okruh 2x (5,37 km)                           11:08

RZ 2 Fagus Lípa (6,69 km)                                             11:36

Přeskupení (Skleníky)                                                      11:56

Servis A (Skleníky)                                                            12:11

RZ 3 Dostihovka okruh 2x (5,37 km)                           12:59

RZ 4 Fagus Lípa (6,69 km)                                             13:27

Přeskupení (Skleníky)                                                      13:47

Servis B (Skleníky)                                                            14:02

RZ 5 Dostihovka okruh 2x (5,37 km)                           14:50

CÍL – Servis Skleníky                                                        15:10