Závěr letošní domácí sezony v automobilových soutěžích proběhne v sobotu 2. prosince při CBS CARBOSPED MIKULÁŠ RALLY FOREVER 2017 ve Slušovicích a blízkém okolí. Pořadatelé z AK Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota připravili podobně jako v předchozích letech celkem dva úseky rychlostních zkoušek s názvy Dostihovka okruh a Fagus Lípa. Soutěžící ukrojí při této rallyshow celkovou porci téměř třiceti ostrých kilometrů. Centrem dění se stane známý areál kolem dostihové dráhy ve Slušovicích, kde se odehraje divácky atraktivní okruhová rychlostních zkouška a v prostorách areálu firmy Fytos a budovy AB bude umístěno servisní parkoviště.

I při osmém ročníku exhibiční rally ve Slušovicích se uskuteční divácky atraktivní okruh kolem dostihové dráhy ve Slušovicích. V rámci jedné rychlostní zkoušky se pojedou dva okruhy a tuto erzetu najdeme v itineráři hned třikrát. Časy jednotlivých průjezdů prvního vozidla jsou stanoveny na 11:40, 13:33 a 15:26 hodin. „Slušovický okruh pojedeme ve stejné podobě jako v předchozích dvou letech, soutěžní vozy při každé rychlostní zkoušce obkrouží dvě kola. Na okruhu se bude podobně jako v minulých letech prodávat v ceně 40 korun program, kde divák obdrží startovní listinu, časový harmonogram a mapu rally. Pro diváky jsou vybudovány čtyři místa na přístup k okruhu,” pověděl Josef Minařík, předseda organizačního výboru.

Nejlepší divácká místa jsou tradičně v části slušovického sudu, kde mohou fanoušci využít ke sledování rallyexhibice i přilehlé tribuny na dostihové dráze. Připraveny jsou pro diváky stánky s občerstvením i mobilní WC. Pořadatelé apelují na diváky, aby dbali všech pokynů pořadatelů a dodržovali zásady bezpečnosti při sledování průjezdu jednotlivých vozů. Svým ukázněným chováním přispějí ke zdárnému průběhu závodu. V těsném blízkosti okruhové rychlostní zkoušky je v prostoru firmy Fytos a budovy AB umístěno servisní parkoviště, kde bude dostatek času sledovat při práci mechaniky a zázemí jednotlivých servisních týmů.

Vedle slušovického okruhu se pojede i úsek pod názvem Fagus Lípa. Erzeta v délce 6,69 km, který využívá osvědčenou klasickou část na Rakové od Zádveřic kolem křížku až k odbočení u lesa. Cíl je situován nad benzinovou stanicí ve Slušovicích. „Start erzety je v prostoru vrátnice při vjezdu do výrobního areálu společnosti Fagus v Lípě, kde posádky čeká technický průjezd po místních komunikacích uvnitř firmy. Určitě i tady bude k vidění řada zajímavých průjezdů soutěžních posádek,“ uvedl Josef Minařík.

Na Zlínsku ve čtvrtek hustě sněžilo, nicméně úseky rychlostních zkoušek jsou beze sněhu, převažuje mokrý asfalt. “Obě erzety jsou po zákroku pořadatelů v dobrém jízdním stavu, beze sněhu a místy i suché,” upřesnil Josef Minařík. Předpověď na nejbližší hodiny nepředpokládá sněhové přeháňky, na Moravě má během sobotního rána a dopoledne panovat mrazivé počasí.

Další informace o CBS CARBOSPED MIKULÁŠ RALLY FOREVER 2017 budou zveřejněny na internetové adrese www.rallysprintkopna.cz a v tiskových informacích. Fanoušci rallysportu se mají první prosincovou sobotu ve Slušovicích při rozloučení s letošní sezonou rallysportu opravdu na co těšit!

Časový harmonogram – sobota 2. prosince 2017:

START – servisní zóna OUT (Nové Dvory) 11:30
RZ 1 Dostihovka okruh 2x (5,37 km) 11:40
RZ 2 Fagus Lípa (6,69 km) 12:08
Přeskupení (AB) 12:28
Servis A (Fytos&AB) 12:43

RZ 3 Dostihovka okruh 2x (5,37 km) 13:33
RZ 4 Fagus Lípa (6,69 km) 14:01
Přeskupení (AB) 14:21
Servis B (Fytos&AB) 14:36

RZ 5 Dostihovka okruh 2x (5,37 km) 15:26
CÍL – UP Nové Dvory 15:36