Ještě před sobotním startem XXIII. AGEUS Rallysprint 2017 se uskuteční podobně jako v předchozích dvou ročnících testovací rychlostní zkouška (shakedown) v úseku z Neubuze do Slušovic v blízkosti zemědělského letiště Bílá Hlína. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě se rozhodli uspořádat testovací úsek i v letošním roce a diváci na něm uvidí se 40 posádek. Shakedown v délce 1,9 km se uskuteční v pátek 7. dubna v době od 17 do 19 hodin, pojede téměř kompletní špička startovního pole včetně jezdců RI OKNA Rallysprint série.

„Testovací erzeta se nám v předchozích letech velmi osvědčila a byl na ni jen pozitivní ohlas. Před rallysprintem je zakázáno testování, navíc okolní obce si stěžovaly v týdnu konání soutěže na ruch soutěžních vozů. Nechtěli jsme, aby nám závodní auta lítala těsně před soutěží po okolí, neboť nám volali rozhořčení starostové z okolních obcí. Našli jsme vhodný úsek a zamezíme tomu, abychom dráždili starosty okolních obcí jakýmkoliv testováním ostrých aut. Shakedown pojede přes čtyřicet vozů, což svědčí o tom, že posádky mají velký zájem vyzkoušet si soutěžní techniku ještě před startem sezony na uzavřeném úseku. Počet průjezdů ve vyhrazené době není omezen a diváci si přijdou rozhodně na své,“ pověděl Josef Minařík, předseda organizačního výboru slušovického rallysprintu. Z čela startovního pole (startovní čísla 1 – 20) nejsou na shakedown přihlášeni pouze Filip Nivette z Polska, Jaroslav Pešl, Egon Smékal, Radomír Kupec a Marcel Svačina.

Testovací zkoušky se mohou zúčastnit jen soutěžící, kteří se řádně zaregistrovali, prošli administrativní a technickou přejímkou. Vozidla musí být označena startovními čísly a předepsanými reklamami. Všechna bezpečnostní pravidla pro rychlostní zkoušky jsou platná i pro shakedown. Počet průjezdů ve vyhrazené době pro shakedown není omezen.

AGEUS Rallysprint 2017 startuje v sobotu 8. dubna v 9 hodin z náměstí Svobody ve Slušovicích, v cíli soutěže se objeví první vůz na stejném místě v 15:17 hodin. Další informace najdete na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a v příštích tiskových informacích.